Novější 1 3 15 28 42

Ztracená bunda

nepřišlo Vaše dítě v pátek ze školy omylem v cizí bundě? Je modrá, prošívaná, s kapucí a uvnitř podepsaná. Pokud ji najdete, vraťte ji, prosím, do krabice Ztráty a nálezy v šatně u vchodu.

Kartičky, mobil i peněženka jsou již u svých majitelů, děkuji všem za spolupráci. Opravdu nikomu nechybí černý deštník?

Publikováno včera v 23:24

Odcizené kartičky

v pondělí 7. října zapomněl žák druhé třídy ve škole album svítivě žlutozelené barvy s větším počtem fotbalových kartiček. Bohužel druhý den už se album nenašlo. V pondělí nechodí do školy žádné děti z jiných škol, a proto se domníváme, že si bohužel kartičky přivlastnilo dítě z naší školy. Prosíme, podívejte se u svých dětí, zda mu nepřibylo album či nezvyklé množství kartiček. Chápeme, že takový "poklad" je velkým lákadlem, takže rozhodně nechceme vyvolávat žádnou aféru, jsou to malé děti. Pokud kartičky objevíte, či o nich budete mít nějakou informaci, bude stačit, když s dítětem promluvíte a album či informaci nám poskytnete anonymně, třeba do schránky školy. Jistě mnozí z Vás namítnou, že by děti neměly kartičky nosit do školy, ale na druhou stranu: Kde jinde si je mohou vyměňovat a hrát si s nimi? Proto je nechceme dětem zakazovat. Velice děkujeme za pochopení a spolupráci.

Zároveň nám ve škole stále přebývá černá chlapecká peněženka, černý deštník a od včerejška i mobilní telefon.

Publikováno 16. 10. 2024 9:04

Nalezená peněženka

ve vestibulu školy byla nalezena peněženka, nejspíše chlapecká. Je uložena v ředitelně a bude vydána tomu, kdo řekne, co v ní je.

Publikováno 10. 10. 2024 8:13

Pomoc ZŠ a MŠ Zátor

naše škola navázala kontakt s totálně vyplavenou školou v obci Zátor. Dovoluji si sdílet část dopisu pana ředitele a odkaz na transparentní sbírku pro tuto školu:

"Chodí nám mnohé nabídky materiální pomoci, ale my nyní bojujeme spíš se stavebními problémy (čekáme co udělá povrch  v TV, čekáme co udělá mráz se sklepy… polovina sklepů ještě potřebuje odčerpat 30 cm bahna – čekáme na speciální tlakový fekální vůz… atd. okna ve sklepě jsou vyvrácená z rámu… výtahová šachta proražená kmenem… ). Pojistka mám pokryje max. ½ nákladů, to už víme, proto si dovolujeme propagovat  naši transparentní sbírku. Např. včera jsme koupili čerpadla ke kotlům, která byla pod vodou – a 90 tis. je pryč.  Z normálního rozpočtu by to nešlo, nebyl na to stavěný. Chápeme, že pro lidi to není moc motivační a nemusí mít důvěru, když to nejde „na děti“ , ale pro nás je to otázka přežití. Když netopíte, není si kde s hračkami hrát… atd. atd."

Zároveň prosím, pokud by někdo jel tím směrem s dodávkou nebo nákladním autem, potřebovali bychom škole dopravit tabuli, která nám přebývá a v Zátoru v náhradních prostorách zoufale chybí.

Za případné dary, sdílení a pomoc předem děkuji!

Publikováno 2. 10. 2024 22:23

Povídání o houbách II

Datum konání: 2. 10. 2024

připomínám besedu o houbách s Václavem Láskou ve středu od 17:00. Prosím Vás, abyste mi napsali, zda a v jakém počtu hodláte přijít (kvůli množství občerstvení).

Publikováno 30. 9. 2024 12:19

Povídání o houbách

Datum konání: 2. 10. 2024

srdečně Vás zveme na setkání rodičů, učitelek a případně i dětí (které by to zajímalo) se senátorem Václavem Láskou. Tématem setkání oproti očekávání nebude politika, ale sběr hub. Pan Láska je totiž vášnivým houbařem, dokonce o houbách napsal vtipnou knihu Láska je na houby. Povídání bude hlavně o možných záměnách vzhledově podobných jedlých a jedovatých hub, o jedlých a nejedlých holubinkách a můžete se zeptat i na cokoli dalšího. Občerstvení a příjemná atmosféra zajištěny. Těšíme se na Vás ve středu 2. října v 17:00. Určitě ještě porostou!

Publikováno 16. 9. 2024 12:45

Vši

již v prvním týdnu školy se u dětí ve škole (konkrétně 5. třída) objevily vši, patrně jako památka na letní tábory. Prosíme, prohlédněte dětem vlasy a případně učiňte opatření, aby se vši dále nešířily.

Publikováno 9. 9. 2024 11:11

Výhružný mail

i naše škola a školy v okolí obdržely hromadný výhružný mail. Podle Policie ČR bezprostřední nebezpečí nehrozí, ale prosíme Vás: Všímejte si cizích osob a odložených předmětů v okolí školy. Pokud vyzvedáváte děti ze školy a ze školky, kontrolujte, zda se zavřely vchodové dveře!

Publikováno 5. 9. 2024 10:42

Platba za školní družinu

platba za školní družinu je stanovena na 300 Kč měsíčně. Plaťte na účet školy 2001069869/2010, do poznámky uveďte jméno dítěte. Podrobnosti najdete pod záložkou Družina v dokumentu Stanovení úplaty za školní družinu. Platit můžete buď do konce kalendářního roku (1200 Kč) nebo na celý školní rok (3000 Kč), případně platby zasílat měsíčně.

Publikováno 4. 9. 2024 10:16

Nabídka farmářského kroužku