Drobečková navigace

O ŠKOLE > ZPRÁVY > Škola od 12. dubna

Škola od 12. dubnaVážení rodiče,

zasílám pokyny k provozu školy po 12. 4.:

Do MŠ a LMŠ mohou pouze předškoláci.

Školní děti budou do školy chodit rotačně ob týden. Bohužel nesplňujeme podmínky školy do 75 žáků a výjimka není možná, jedná se o mimořádné opatření MZ. Tento postup je zdůvodněn tím, že dítě bude mít po případném setkání s nákazou ve škole 9 dní přirozené karantény doma.

 

Testování

Děti i žáci se budou testovat vždy v pondělí a ve čtvrtek. Věříme, že starší děti to zvládnou samy, mladší s Vaší dopomocí. Pilotní testování stejnými testy v Praze potvrdilo, že pokud k testování přistoupí klidně a bez zbytečného strašení rodiče i učitelé, děti to nijak neprožívají, naopak je to pro ně zajímavá zkušenost.

K testování se může dostavit pouze dítě, žák či zaměstnanec, který nemá příznaky infekčního virového onemocnění. Důsledkem neúčasti na testování je nemožnost účastnit se prezenčního vzdělávání, neúčast je omluvena. Žák bude možnost se připojit v jednom týdnu k on-line vyučování se svou třídou, pokud bude jeho třída ve škole, dostane úkoly a může po domluvě s vyučujícím využít individuální konzultaci.

Testy jsou neinvazivní, provádějí se samoodběrem tyčinkou z přední části nosu. U dětí z MŠ a z 1. a 2. třídy je možná asistence zákonného zástupce nebo jiné osoby (nutné pověření s podpisem zákonného zástupce a souhlasem pověřené osoby!).

Testování se neprovádí u osob, které doloží výsledek RT-PCR testu nebo negativního POC antigenního testu ne staršího než 48 hodin provedeného na odběrovém místě, pokud tyto osoby nemají příznaky onemocnění.

Testování se neprovádí u osob, které prodělaly onemocnění Covid 19 a neuplynulo více než 90 dnů od prvního pozitivního testu. Tuto skutečnost je třeba doložit potvrzením.

Pokud bude některý žák nepřítomen, otestuje se první den přítomnosti ve škole.

V případě pozitivního testu v pondělí je volán zákonný zástupce a žák odchází domů a následně na PCR test. Třída pokračuje ve výuce.

V případě pozitivního testu ve čtvrtek je volán zákonný zástupce a žák odchází domů a následně na PCR test. Celá třída odchází domů a čeká na výsledek spolužákova testu. V případě pozitivního PCR testu má celá třída nařízenou karanténu.

 

Obědy

Na obědy budou děti chodit postupně po třídách, v jídelně bude pevný zasedací pořádek. Dále je možno chodit si pro obědy, ale tentokrát pouze od 11:00 do 11:30.

Družina

Pouze odpolední, pro prezenčně vzdělávané žáky v tom určitém týdnu, pouze od 1. do 4. třídy

Rozvrhy

Přesné rozvrhy budou na stránkách školy v pátek.

 

Pondělí 12. 4.

Děti v MŠ bez roušek, žáci chirurgická rouška (více na den) nebo respirátor.

MŠ – testovací místo bude v hale MŠ, v případě hezkého počasí bude druhé testovací místo venku. Prosíme zákonné zástupce o asistenci.

LMŠ – testovací místo bude na terase LMŠ. Prosíme zákonné zástupce o asistenci.

 

Zákonný zástupce musí mít respirátor a dodržovat bezpečnou vzdálenost od ostatních (1,5 m).

  1. a 4. třída: testování ve třídách, pomohou i vychovatelky ŠD

 

Pondělí 19. 4.

Děti v MŠ bez roušek, žáci chirurgická rouška (více na den) nebo respirátor.

  1. třída – testování ve 4. třídě s pomocí zákonných zástupců, v 1. třídě děti, které to zvládnou samy s pomocí učitelky a vychovatelek ŠD, po testu se děti sejdou v 1. třídě
  2. třída – testování ve 2. a 3. třídě, ve 3. třídy děti se zákonnými zástupci, ve 2. třídě s paní učitelkou, po testu se děti sejdou ve 2. třídě

Zákonný zástupce musí mít respirátor a dodržovat bezpečnou vzdálenost od ostatních (1,5 m).

         5. třída – testování ve třídě

 

Vážení rodiče,

vím, že tento systém Vám nejspíš neumožní vrátit se naplno k normálnímu životu, ale doufejme, že se epidemická situace bude zlepšovat. Děti se alespoň ob týden potkají se svými spolužáky, což už opravdu nutně potřebují.

Zároveň Vás prosím, neváhejte mi se na mě obrátit v případě dotazů či připomínek.

Instruktážní videa a mnoho užitečných informací najdete též na https://testovani.edu.cz


20. 6. Květa

Zítra: Alois

KALENDÁŘ AKCÍ

Po Út St Čt So Ne
27 28
Fotograf
Ceny fotografií
29 30 31
Stezka ke Dni dětí
1 2
3 4 5
Změna destinace školního výletu 4. a 5. třídy
6 7 8 9
10 11 12 13 14 15
Hra o Tehově (tehovská pouť)
Vystoupení na tehovské pouti
16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Návštěvnost stránek

219880