Prosba

prosíme vás, abyste nezastavovali na a ani v těsné blízkosti přechodu pro chodce. Stání na přechodu je nejen zakázané, ale i velice nebezpečné pro ostatní chodce. Děkujeme za pochopení.

Publikováno 3. 12. 2019 15:55

Pozvánky na vánoční akce

ADVENTNÍ DÍLNY2019.pdf

rozsvícení 2019.pdf

Publikováno 26. 11. 2019 9:01

Prohlášení ke stávce

vedení školských odborů vyhlásilo na středu 6. 11. 2019 celodenní stávku učitelů. Dle našeho názoru však odbory jasně nepojmenovaly hlavní problémy, s nimiž se ve školství potýkáme. Celé školství je dlouhodobě podfinancované, poměr výdajů k HDP je druhý nejnižší v EU. Legislativa ve školství není správně nastavená a nadměrná administrativa velmi ztěžuje práci pedagogů. Školství se potýká s personální krizí, chybí 6000 učitelů a toto číslo se bude každý rok zvyšovat, neboť silné ročníky postupně odcházejí do důchodu a mladí lidé o práci učitele téměř nejeví zájem.

Zužovat současnou krizi ve školství na otázku poměru nárokové a nenárokové složky platu nepovažujeme za koncepční řešení, navíc když odbory opakovaně léta přistupovaly na kompromisy.

Neztotožňujeme se tedy s cíli vyhlášené stávky, i když vládou navržený růst platů také považujeme za nízký. Platy učitelů jsou jednou z nejopakovanějších frází, se kterou politici vystupují výhradně před volbami. Ve skutečnosti platy učitelů nijak razantně nerostou a jen kopírují vývoj průměrné mzdy v ČR.

Termín vyhlášení stávky po podzimních prázdninách považujeme za nešťastný, navíc když byly prázdniny na mnoha školách rozšířeny dvěma dny ředitelského volna. Takto narychlo vyhlášenou stávku pokládáme za naprosto nepřipravenou.

Z výše uvedených důvodů stávku sice morálně podpoříme, ale stávkovat zatím nebudeme. Ve středu 6. listopadu bude provoz školy v běžném režimu a nedojde k omezení.

Pedagogové a vedení ZŠ

Publikováno 4. 11. 2019 20:08

Zajímavá akce a podzimní prázdniny

zasílám pozvánku na zajímavou přednášku, kterou nám nabízí Mikešova školka.

seminář 20.11. Hačalka.docx

Dále připomínám podzimní prázdniny a následné ředitelské volno 29. 10. až 1. 11. 2019.

Publikováno 10. 10. 2019 12:45

Pozvánky na akce a kroužky

v přílohách najdete pozvánku na koloběžkové závody, také pozvánku na slavnostní otevření lesní mš a nabídku zajímavého kroužku.

plakat koloběžky.jpg

LMŠ Tehov - pozvánka HD.pdf

Therapy4U Prezentace 09 2019.pdf

Publikováno 13. 9. 2019 12:00

Pozvánka na návštěvu školní farmy

Vážení přátelé,

Pokud se k Vám nedostala informace o konání Dne otevřených dveří na naší školní farmě, zasílám pozvánku v příloze. V tento den nabízíme návštěvníkům odvoz z nádraží Světice ve 14:05, 14:35 a 15:05.

Na akci Vás zvou děti a učitelé Magic Hill, návštěvníkům nabízíme na místě k ochutnání teplou zeleninovou polévku z produktů naší farmy.

Těšíme se na případnou spolupráci a setkání,

Martina Olivová

FARMA_DOD_2019_09.pdf

Publikováno 11. 9. 2019 9:12

Prosba

prosíme vás, abyste před koncem školního roku prohlédli dětem skříňky v šatnách a také koše se zapomenutými věcmi. O prázdninách se budou skříňky a šatny čistit a veškeré věci věnujeme charitě.

Ve škole nám ještě zbyly dětmi vypěstované bylinky, které se nám pro nepřízeň počasí nepodařilo prodat na pouti, pokud máte zájem, jsou v chodbě zš a je tam též i pokladnička na dobrovolný příspěvek.

Publikováno 24. 6. 2019 17:18

Převzetí rozhodnutí mš a dodatečný zápis do lesní mš

ve škole nám zbyla více než polovina rozhodnutí o přijetí či nepřijetí do mš. Prosíme o jejich vyzvednutí do konce školního roku. Převzetím zejména kladného rozhodnutí dáváte jasně najevo, že máte zájem do mš nastoupit.

Od pondělí 24. 6. do čtvrtka 28. 6. probíhá dodatečný zápis do lesní mš. Přihlášku najdete na našich stránkách, odevzdat ji můžete vždy mezi 8:00 a 16:00 v mš nebo ve škole, případně ji můžete poslat datovou schránkou.

Publikováno 18. 6. 2019 11:29

větší fotografie třídy, celé MŠ a předškoláků stojí 50 Kč, skupinky s kamarády a sourozenci 25 Kč. Fotografie jsou už hotové, prosíme o zaplacení do pátku.

Publikováno 17. 6. 2019 20:28

Přijímací řízení do MŠ

od dnešního dne můžete v mš převzít rozhodnutí o výsledku přijímacího řízení do mš.

Publikováno 10. 6. 2019 10:57

7. 12. Ambrož, Benjamín