Ukončení karantény

děti, kterým končí karanténa v pátek 19. 11., mohou v pondělí přijít do školy po negativním PCR testu. Škola výsledky testů neověřuje, nicméně děkujeme všem, kteří nás informovali, a doufáme v zodpovědnost všech.

Publikováno 19. 11. 2021 12:02

Přesun termínu výletu ŠD

vzhledem k uzavření některých tříd a umístění značného počtu žáků do karantény se výlet ŠD do sklárny v Nenačovicích tento pátek 19.11. 2021 neuskuteční.

Náhradní termín včas sdělíme a věříme, že se výlet nakonec přece jen uskuteční ještě letos.

Děkujeme za pochopení, vychovatelky ŠD

Publikováno 16. 11. 2021 21:55

Karanténa v LMŠ a ZŠ

protože Vás přetížená hygienická stanice bohužel dosud nekontaktovala, píši Vám to, co mi bylo sděleno po telefonu:

LMŠ: Karanténa do středy včetně, nástup do LMŠ ve čtvrtek podmíněný negativním PCR testem 5. až 7. den po kontaktu (ten byl ve středu 10. 11.).

ZŠ: Karanténa do pátku včetně pro děti z páté třídy, které byly v pátek ve škole, pro děti ze čtvrté třídy, které byly v pátek v družině, pro děti z ostatních tříd, které byly v pátek v družině od 14:45, kdy byla oddělení spojena. Nástup do školy v pondělí je podmíněn negativním PCR testem provedeným 5. až 7. den po kontaktu, který byl 12. 11.

Pozitivní antigenní testy z pondělního testování nemají díky hygienickým opatřením, která jsme při testování nastavili, na provoz školy žádný vliv.

OČR Vám vystaví dětský lékař.

Publikováno 16. 11. 2021 17:04

Distanční výuka

upřesňuji: Distanční výuka je zatím v páté, čtvrté a třetí třídě. I-pady je možné si vyzvednout dnes odpoledne nebo zítra přes den ve škole.

Publikováno 15. 11. 2021 10:31

Karanténa

v současné době bude do pátku v karanténě celá pátá třída a nadpoloviční většina čtvrté třídy, takže přecházíme od zítřka na distanční výuku, děti dostanou pozvánky. Zároveň jsou v karanténě i děti, které byly v pátek v družině, když se spojila oddělení. Všichni rodiče dětí v karanténě by měli dostat mail z KHS s pokyny.  Jelikož jsme dnes při ranním testování zachytili tři pozitivní testy (které budou následně kontrolovány PCR), obávám se, že to ještě není konec.

LMŠ je v karanténě zatím do středy, k ukončení je třeba PCR test, jinak musí být dítě doma 14 dní.

Přeji hlavně zdraví, Šimčíková

Publikováno 15. 11. 2021 9:58

Covid ve škole a LMŠ

ve škole a v LMŠ se vyskytla nákaza Covid-19. Vzhledem k tomu, že musíme počkat na rozhodnutí hygieny, a to bude nejdříve zítra, učiníme jen preventivní opatření: Do ukončení zítřejšího testování v ZŠ budou děti v rouškách, abychom předešli případnému dalšímu rizikovému kontaktu. O rozhodnutí hygieny Vás budu neprodleně informovat. Pokud Vaše děti nebyly minulý týden ve škole a v LMŠ, nechávám k uvážení, zda je nenechat ještě zítra doma a počkat, jak to dopadne. Přeji pevné nervy a zdravím, Šimčíková

Publikováno 14. 11. 2021 11:55

k našemu velikému překvapení si děti o přestávkách začaly přehrávat scény ze seriálu Netflixu Hra na oliheň. Dovolujeme si upozornit, že tento seriál je pro  scény plné  krve a násilí naprosto nevhodný pro děti do 16 let, což je i na stránkách Netflixu uvedeno. V první třídě z 24 dětí zná tento seriál 16 dětí, některé se dívají dokonce s rodiči (!), některým ho pustili starší sourozenci. Vzhledem k tomu, že se u dětí zejména v první třídě začaly projevovat poruchy chování (některé děti se bojí samy na záchod, některé děti vyhrožují ostatním dětem násilím a zabitím), žádáme Vás, abyste opravdu zvážili zpřístupnění seriálu svým dětem, případně zkontrolovali, zda se nedívají tajně. Tento seriál skutečně může narušit jejich psychickou pohodu a ovlivnit chování k ostatním. Děkujeme za pochopení.

Publikováno 5. 11. 2021 11:56

Upřesnění testování

testují se pouze žáci základní školy, ve školce ne. Pokud má někdo problém s testem štětičkou do nosu, může si přinést vlastní plivací.

Publikováno 3. 11. 2021 14:09

Testování žáků

8. a 15. listopadu se budou děti opět testovat na přítomnost viru Covid-19. Testy jsou jako minule, antigenní Sejoy do nosu, PCR testy MŠMT neproplácí.

Testovat se nemusí:

Děti, které v posledních 180 dnech byly pozitivní na přítomnost covid 19.

Děti, které si přinesou negativní výsledek PCR testu ne starší než 72 hodin z odběrového místa.

Děti, které si přinesou negativní výsledek antigenního testu ne starší než 24 hodin z hodin z odběrového místa.

Publikováno 3. 11. 2021 12:43

Výlet školní družina - doplnění

Datum konání: 21. 10. 2021

vzhledem k blížícímu se výletu ŠD na OSLÍ FARMU do Svárova Vám chceme sdělit několik důležitých informací.

Ve čtvrtek 21. 10. 2021 je z důvodu výletu zkrácená výuka do 11:40, prosíme Vás o vyzvednutí dětí, které nepojedou s družinou na školní výlet do 12:00 !!! Tento den bude školní družina uzavřena !
Ve čtvrtek 21. 10. 2021 také odpadají všechny kroužky a doučování, probíhající v budově školy !
S sebou: batůžek s pitím a drobnou svačinkou, dobrou nepromokavou obuv, pláštěnku. Děti budou celé odpoledne venku, tedy je třeba s tím počítat. Školní aktovky si poté po příjezdu k ZŠ budou moci děti vzít ve škole před odchodem domů.
Doba plánovaného odjezdu je 12:00 hod. od budovy školy a příjezd tamtéž v 17.00 hod. (dle dopravní situace).

Publikováno 20. 10. 2021 11:37

28. 4. Vlastislav