Karanténa

v současné době bude do pátku v karanténě celá pátá třída a nadpoloviční většina čtvrté třídy, takže přecházíme od zítřka na distanční výuku, děti dostanou pozvánky. Zároveň jsou v karanténě i děti, které byly v pátek v družině, když se spojila oddělení. Všichni rodiče dětí v karanténě by měli dostat mail z KHS s pokyny.  Jelikož jsme dnes při ranním testování zachytili tři pozitivní testy (které budou následně kontrolovány PCR), obávám se, že to ještě není konec.

LMŠ je v karanténě zatím do středy, k ukončení je třeba PCR test, jinak musí být dítě doma 14 dní.

Přeji hlavně zdraví, Šimčíková

Publikováno 15. 11. 2021 9:58

Covid ve škole a LMŠ

ve škole a v LMŠ se vyskytla nákaza Covid-19. Vzhledem k tomu, že musíme počkat na rozhodnutí hygieny, a to bude nejdříve zítra, učiníme jen preventivní opatření: Do ukončení zítřejšího testování v ZŠ budou děti v rouškách, abychom předešli případnému dalšímu rizikovému kontaktu. O rozhodnutí hygieny Vás budu neprodleně informovat. Pokud Vaše děti nebyly minulý týden ve škole a v LMŠ, nechávám k uvážení, zda je nenechat ještě zítra doma a počkat, jak to dopadne. Přeji pevné nervy a zdravím, Šimčíková

Publikováno 14. 11. 2021 11:55

k našemu velikému překvapení si děti o přestávkách začaly přehrávat scény ze seriálu Netflixu Hra na oliheň. Dovolujeme si upozornit, že tento seriál je pro  scény plné  krve a násilí naprosto nevhodný pro děti do 16 let, což je i na stránkách Netflixu uvedeno. V první třídě z 24 dětí zná tento seriál 16 dětí, některé se dívají dokonce s rodiči (!), některým ho pustili starší sourozenci. Vzhledem k tomu, že se u dětí zejména v první třídě začaly projevovat poruchy chování (některé děti se bojí samy na záchod, některé děti vyhrožují ostatním dětem násilím a zabitím), žádáme Vás, abyste opravdu zvážili zpřístupnění seriálu svým dětem, případně zkontrolovali, zda se nedívají tajně. Tento seriál skutečně může narušit jejich psychickou pohodu a ovlivnit chování k ostatním. Děkujeme za pochopení.

Publikováno 5. 11. 2021 11:56

Platby MŠ a ZŠ

někteří z Vás i přes opakované urgence dosud neuhradili stravné a školné v mateřské škole, v ZŠ pak za školní družinu a za PS z anglického jazyka. Dovoluji si upozornit, že neplacení pravidelných poplatků je důvodem vyloučení z MŠ a školní družiny. Pokud nebude stravné a školné uhrazeno do konce měsíce, budeme muset k tomuto kroku přistoupit. Děkujeme za pochopení.

Publikováno 22. 9. 2021 9:12

Platby stravného v novém školním roce

jelikož nám dodavatel citelně navýšil cenu obědů a také došlo i ke zdražení surovin na svačiny, jsme nuceni od 1. 9. zvýšit poplatek za stravování pro děti 3-6 let na 55 Kč denně, pro děti s odkladem školní docházky na 60 Kč. Měsíční stravné tedy činí pro děti 3-6 let 1210 Kč, pro děti s OŠD 1320 Kč. Školné zůstává 800 Kč. Bližší informace najdete pod záložkou Mateřská škola - Dokumenty a platby.

Publikováno 24. 8. 2021 14:14

Výsledky sbírky

Vážení rodiče a milé děti,

do sbírky pro ZŠ a MŠ Hrušky jste přinesli nádherných 26 215,- Kč. Jelikož jsou školy samostatné, poslali jsme 13 215,- Kč přímo na účet základní školy, 13 000,- Kč pak mateřské škole prostřednictvím portálu Donio, kde má mš založenou sbírku. Velice Vám děkujeme a přejeme krásné prázdniny!

Publikováno 4. 7. 2021 14:23

Pomoc Moravě

i když nás na konci školního roku vždy potěší kytičky a drobné dárky, rozhodli jsme se připojit k republikové akci "Vaše kytky na Moravu". Místo dárků pro nás pošlete 30. 6. po dětech v obálce finanční obnos na pomoc Základní škole a Mateřské škole v Hruškách, který jí bude následně neprodleně zaslán. Děkujeme za pochopení.

Publikováno 28. 6. 2021 15:30

Vši

u dětí v ZŠ se objevily vši. Prosíme, prohlédněte dětem vlasy a případně zakročte. Děkujeme.

Publikováno 24. 6. 2021 20:41

Informace k návratu z dovolené v zahraničí

od 1. 6. platí pravidla ministerstva zdravotnictví pro návrat ze zahraničí. Zákonný zástupce dítěte má povinnost informovat mateřskou i základní školu, že odjíždí do rizikové země, škola má povinnost po návratu ze zemí s vysokým rizikem nákazy vyžadovat PCR test a bez tohoto testu nesmí dítě vpustit do školy. Navíc je dítě povinno nosit po dobu 14 dnů respirátor. Pravidla pro jednotlivé země najdete v příloze, také seznam rizikových zemí aktualizovaný k 7. 6.

Bohužel z těchto pravidel nelze slevit, protože dle sdělení hygieny by za případné rozšíření nákazy byla zodpovědná škola.

Epidemiologicka_pravidla_pro_preshranicni_cestovani_od_1_cervna_2021_-_20210602 (1).pdf

Sdělení-Ministerstva-zdravotnictví-kterým-se-vydává-seznam-zemí-nebo-jejich-částí-s-nízkým-středním-a-vysokým-rizikem-nákazy-onemocnění-covid-19-s-účinností-od-7.-června-2021.pdf

Publikováno 7. 6. 2021 14:33

Rozhodnutí o přijetí do MŠ

na úřední desce najdete seznam čísel žáků přijatých do mateřské školy.

Publikováno 26. 5. 2021 11:37

19. 4. Rostislav