Vracení techniky

zapůjčené tablety a další zařízení můžete vracet v pondělí a úterý od 7:40 po celé dopoledne, jindy po telefonické domluvě. Zvoňte na ředitelnu.

Publikováno 29. 11. 2020 18:00

Návrat do školy

v pondělí 30. listopadu se děti vrací do školy. Pod záložkou Základní škola - Rozvrhy a pomůcky najdete nové rozvrhy hodin.

Družina bude rozdělena do čtyř oddělení po ročnících, pátá třída do družiny chodit nebude. Stejně tak nejsme schopni personálně zabezpečit ranní družinu, do které se přihlásily pouze čtyři děti, bohužel každé z jiné třídy.

Organizace výuky: Děti budou do školy přicházet hlavním vchodem, pouze 3. třída vchodem od kostela. V šatnách se budou děti zdržovat jen nezbytně dlouhou dobu. Vstup rodičů do budovy  je až do odvolání zakázán.

Děti budou mít dvě až tři roušky v uzavíratelném sáčku, doporučujeme též ubrousky (aby nepokládaly svačinu na lavici). Do třídy nemusí mít nějak zvlášť teplé oblečení, větráme průběžně naším systémem, který do tříd vhání již předehřátý vzduch.

Ve dnech 21. a 22. prosince bude ředitelské volno. Rodičům, kteří si nebudou moci zajistit hlídání, nabídne pro děti od 1. do 4. třídy hlídání škola, formulář včas zveřejníme.

Vážení rodiče, děkujeme Vám za dosavadní spolupráci a doufáme, že nám školní docházka tentokrát vydrží co nejdéle!

Publikováno 28. 11. 2020 20:03

Zájem o školní družinu po návratu do školy

jelikož se možná již brzy vrátí do školy všechny děti, obracím se na Vás       s prosbou o urychlené vyplnění krátkého formuláře o školní družině.

formulář

Publikováno 16. 11. 2020 20:16

Nástup 1. a 2. třídy

od středy 18. 11. nastupují do škol první a druhé třídy. Rozvrhy Vám sdělí třídní učitelky, jídelna i odpolední družina budou fungovat, ranní družina nebude. Zjistili jsme, že hodně dětí nemá  objednané obědy, pokud Vám to ráno nedovolí objednávkový systém, kontaktujte přímo jídelnu ve Světicích.

Stále je možné odebírat obědy pro děti v distanční výuce.

Při nástupu do školy musí mít dítě v uzavíratelném sáčku dvě až tři roušky (podle délky pobytu ve škole). Do školy mohou nastoupit pouze děti zcela zdravé, tzn. bez teploty, kašle a jiných příznaků infekčního onemocnění.

Publikováno 15. 11. 2020 20:41

Distanční výuka - další období

jelikož k otevření škol od 2. 11. nejspíš nedojde (doufejme, že tedy nevybuchne ta atomová elektrárna), máme pro Vás přichystané nějaké změny, a doufáme, že i vylepšení.

Děti budou mít od 2. 11. stanoven pevný rozvrh. Menší děti budou rozděleny do skupin s kratší on-line výukou, pokud by skupina kolidovala např. se sourozencem, oslovte třídní učitelku a požádejte o změnu skupiny, případně mě o zapůjčení dalšího zařízení.

Bude fungovat doučování a předmět speciálně pedagogické péče, děti osloví příslušní učitelé.

Stačí Vám sledovat kalendář a mail Vašeho dítěte.

Virtuální družina také začne fungovat, ale prosíme o strpení, paní vychovatelky dosud vypomáhaly v mateřské škole a možná bude potřeba jejich pomoc i nadále.

Dále jsme obdrželi nějaké peníze z dotace MŠMT, prosím, napište mi, pokud byste potřebovali zapůjčit nějaké vybavení nebo vyřešit technické problémy, kromě připojení se Vám pokusíme se vším pomoci. Také uvítám Vaše náměty a postřehy, pomůže nám to ke zlepšení.

S přáním pevného zdraví, Šimčíková

Publikováno 27. 10. 2020 17:41

Anketa - upřesnění

včera jsem Vám rozeslala odkaz na anketu a petici žákovského parlamentu ze Světic. S většinou požadavků v petici se pedagogové naší školy neztotožňují. Naopak oceňujeme, že oproti minulému dodavateli už nejsou používány nezdravé přesolené kořenicí směsi. Pro děti z prvního stupně a mš jsou podle našeho názoru porce dostatečné, na druhém stupni to neumíme posoudit. Některé požadavky jsou navíc zcela nereálné, jelikož každá školní jídelna se musí řídit celostátně platnými normami, jejichž dodržování je přísně kontrolováno hygienou a ČŠI a porušení je pokutováno.

Publikováno 15. 10. 2020 8:52

Anketa školní jídelna

Dobrý den
ve světickém parlamentu jsme nedávno začali řešit školní jídelnu. Jelikož i vám Magic-hill jídlo poskytuje, chtěli bychom vědět jaký názor a jaké zkušenost máte vy.
Prosím vás,  abyste mezi žáky rozeslali tuto anketu:
A pomocí mailu nám sdělili i svou zkušenost.
4.11 hodláme promluvit s paní jednatelkou, hospodářkou, kuchařem, vedením školy Světice a případně i starostou Světic s následujícími požadavky:
Předem děkuji za všechno.
Předseda žákovského parlamentu ZŠ Světice Jeroným Janč

Publikováno 14. 10. 2020 21:29

Distanční výuka

bohužel nastalo to, čeho jsme se obávali, a nezbývá nám, než si znovu s touto situací poradit. Za všechny učitelky naší školy Vás mohu ujistit, že pro vzdělání Vašich dětí se budeme snažit udělat maximum. Samozřejmě víme, že čím menší děti, tím větší pomoc budou potřebovat i od Vás. Pokud si s něčím nebudete vědět rady, neváhejte kontaktovat učitelku, v případě problémů s přihlašováním a účty mne kontaktujte na telef. čísle 722956383, stejně tak pokud budete potřebovat zapůjčit nějakou techniku, máme ještě pár iPadů a slušné počítačové sestavy, monitory, klávesnice... Jen pro pobavení - zpráva o uzavření škol mi dorazila z MŠMT do datové schránky dnes v 18:06.

Přeji Vám pevné nervy a hlavně hodně zdraví! Radana Šimčíková

Publikováno 13. 10. 2020 22:29

Obědy

hromadné odhlášení obědů se týká pouze žáků ZŠ, v MŠ je třeba jídlo vždy odhlásit předem.

Publikováno 13. 10. 2020 15:23

Ošetřovné

podle sdělení MPSV škola potvrzení o uzavření školy nevydává, stačí čestné prohlášení zákonného zástupce. Bližší informace najdete na https://www.mpsv.cz/osetrovne?fbclid=IwAR1aAwXN0jFW4ZVhTFrXlK3T7XtxzDVlRrluF7II0AkLRs7rB3emKOc-fLs

Publikováno 13. 10. 2020 12:37