Drobečková navigace

O ŠKOLE > ZPRÁVY

ZPRÁVY


 

 

Štítky:


Ceny fotografií

Vážení rodiče,

velká společná fotografie 15 x 21 cm stojí 50 Kč, malá 13 x 18 cm s kamarádem či sourozencem 30 Kč. Po zhotovení fotografií napíšeme dětem, kolik mají přinést (podle počtu fotografií). Přiobjednání je možné na náměstí v Říčanech v galanterii Flachs.


Publikováno 18. 5. 2022 10:17

Fotograf

Datum konání: 18. 5. 2022

Vážení rodiče,

ve středu 18. 5. od 8:00 do 10:00 proběhne společné fotografování tříd ZŠ a MŠ. Je též možné rychle vyfotografovat skupinky předem domluvených dětí. Počet fotografií bude určen podle počtu dětí, fotografie navíc nahlaste předem, pokud se rozhodnete později, můžete si je nechat vyhotovit na náměstí v Říčanech v galanterii Flachs. 


Publikováno 12. 5. 2022 11:03

Informace k přestupu do ZŠ Světice a matematická třída v Říčanech

Vážení rodiče,

v příloze najdete informace k přestupu do ZŠ Světice a ke zkouškám do matematické třídy v 1. ZŠ Říčany.

 

kritéria-přestup-6.-ročník-2022.pdf

Informace-RVM.docx


Publikováno 4. 5. 2022 11:18

Původní rozvrh

Vážení rodiče,

od zítřka platí původní rozvrh hodin. Na stránky se mi ho bohužel podaří dát až zítra,  ale děti by ho měly mít v žákovské knížce. 


Publikováno 18. 4. 2022 18:24

Odstávka proudu

Vážení rodiče,

příští středu bude na návsi odstávka proudu. Jelikož je poslední plavání (jedno vynechané bude nahrazeno v červnu), bude normální školní vyučování. Děti, které mají přihlášený oběd, dostanou řízek a housku do ubrousku, polévka nebude. Kdo nejí řízky, bude si muset oběd odhlásit a přinést si větší svačinu. 

Dále Vás prosíme, abyste si děti z družiny vyzvedli co nejdříve.


Publikováno 6. 4. 2022 13:30

Plavání

Vážení rodiče,

mezi dětmi se v poslední době rozmohlo, že se jim "nechce" plavat, že na ně u bazénu někdo křičí apod. 

U bazénu jsou celou dobu přítomné učitelky, pokud by se někdo k dětem nehezky choval, určitě by si toho všimly a zakročily. Občas nějaká lektorka zvýší hlas, ale je to dáno tím, že stojí to u bazénu, kde je padesát skotačících  dětí. Nikdo děti k ničemu nenutí a výuka probíhá formou hry.

Výuka plavání je povinná součást tělesné výchovy, platí ji škola z peněz na pomůcky. V loňském roce jsme z těchto peněz uhradili téměř všechny pracovní sešity, které rodiče v jiných školách běžně platí. Plavání jednoho dítěte stojí školu 1000 Kč, platí se zálohově deset lekcí a za děti, které neplavou, nám plavecká škola nic nevrátí. 

Pro poslední plavání a pro příští školní rok zavedeme následující opatření: Pokud bude dítě natolik nastydlé, že nemůže plavat, bude zůstávat doma a nebude s námi jezdit k bazénu. Děti tam musí bosky procházet přes sprchy, což je pro nastydlé dítě také nevhodné. Pokud nebude dítě plavat z jiného důvodu, bude mít řádnou písemnou omluvenku od rodičů, pro osvobození z plavání lékařské potvrzení. Pokud dítě bez lékařského potvrzení dítě zamešká více než polovinu lekcí, budeme požadovat úhradu kurzovného po rodičích, jelikož je to pro školu nemalá finanční zátěž a za zbytečně vyhozené peníze jsme mohli dětem koupit pomůcky. Děkujeme za pochopení.


Publikováno 6. 4. 2022 10:31

Informace pro rodiny uprchlíků z Ukrajiny

Vážení rodiče,

pokud máte doma či poblíž ukrajinské rodiny s dětmi, předejte jim, prosíme, následující informace:

Hledáme ukrajinsky hovořící ženy pro práci v adaptační dětské skupině, kterou zřizujeme při Obecním úřadu Tehov pro děti uprchlíků.

  • Alespoň základní znalost češtiny nebo angličtiny výhodou.
  • Zkušenost s prací s dětmi vítána.

Současně vyzýváme rodiče dětí z řad uprchlíků, aby v případě zájmu o umístění v dětské skupině kontaktovali paní Holcákovou na tel. +420 608 277 857 (hovoří česky, ukrajinsky, rusky i anglicky).

Aktuálně nabídka platí pouze pro děti uprchlíků ubytovaných v obcích Tehov, Světice a Klokočná.

Předběžné informace o dětské skupině

Místo: prostory obecního úřadu (knihovna + učebna)

Čas: Pondělí - Čtvrtek od 8 do 13h

Program bude uzpůsoben možnostem a potřebám dětí, věkovému složení skupiny a bude zahrnovat školní vyučování, základy českého jazyka, výtvarné, hudební a pohybové činnosti a hry.

Strava bude zajištěna.

Činnost skupiny bude zahájena dle personálních možností a zájmu pravděpodobně v průběhu příštího nebo následujícího týdne.

Skupinu zřizujeme v první fázi pro děti s povinnou předškolní a školní docházkou (cca 5 - 15 let), podle zájmu dětí v předškolním věku se pokusíme rozšířit péči i o mladší děti.

Шукаємо україномовних жінок для роботи в адаптаційній дитячій групі, яку створюємо при Техівському міському управлінні для дітей-біженців. Принаймні базове знання чеської чи англійської мови є перевагою. Досвід роботи з дітьми вітається.

У той же час ми заохочуємо батьків дітей-біженців зв’язуватися з пані Голцаковою за номером +420 608 277 857, якщо вона зацікавлена ​​в розміщенні в дитячій групі (вона володіє чеською, українською, російською та англійською мовами).

Наразі пропозиція діє лише для дітей біженців, які проживають у селах Техов, Свєтіце та Клокочна.

Попередня інформація про місцезнаходження групи:

приміщення міського офісу (бібліотека + клас).

Час проведення: понеділок - четвер з 8:00 до 13:00.

Програма буде адаптована до можливостей і потреб дітей, вікового складу групи та включатиме шкільне навчання, основи чеської мови, мистецтво, музику, рухові заходи та ігри.

Харчування буде забезпечено.

Діяльність групи розпочнеться відповідно до особистих можливостей та інтересів, ймовірно, протягом наступного тижня.

На першому етапі ми створюємо групу для дітей з обов'язковим відвідуванням дошкільних та шкільних закладів (5 - 15 років), і намагатимемося розширити турботу про дітей молодшого віку відповідно до інтересів дітей дошкільного віку

 


Publikováno 17. 3. 2022 17:45

Informace pro rodiče

Vážení rodiče,

prosíme, věnujte zvýšenou pozornost zdravotnímu stavu svých dětí před odchodem do školy a školky a pokud se necítí dobře, neposílejte je do školy. V poslední době se několikrát stalo, že se dítěti udělalo hůře, mělo teplotu, zvracelo. Bohužel stačilo nakazit i další spolužáky. 

Od pondělí už ve školách není povinná ochrana dýchacích cest ve společných prostorách škol, a proto se dá očekávat, že se veškeré infekční nemoci budou v kolektivu rychleji šířit. Prosíme Vás proto o maximální pozornost a ohleduplnost.


Publikováno 11. 3. 2022 9:34

Sbírka pro Ukrajinu - výsledek

Vážení rodiče,

pro Ukrajinu se dnes sešlo rovných 40 000 Kč! Peníze jsem dnes složila v ČSOB v Říčanech na účet SOS Ukrajina - Člověk v tísni, potvrzení najdete níže.

Pokud se ještě časem rozhodnete přispívat této organizaci, přikládám letáček s QR kódem, který výrazně zjednoduší platbu.

Děkujeme!

Potvrzení ČSOB.jpeg

 

TI SOS Ukrajina letaky QR A3 PRINT (2).pdf


Publikováno 1. 3. 2022 20:52

Sbírka pro Ukrajinu

Vážení rodiče,

na návrh samotných dětí pořádá naše škole sbírku pro Ukrajinu. K této sbírce se připojují všichni zaměstnanci naší školy, jelikož vpád jakékoli země na území jiného svrchovaného státu považujeme za nepřijatelnou a neomluvitelnou agresi. Vybrané peníze pošleme na účet SOS Ukrajina - Člověk v tísni. Pokud chcete alespoň symbolickou částkou přispět, pošlete zítra nebo pozítří peníze v hotovosti po dětech do školy, bude jim vystaveno potvrzení a následně Vás budeme informovat o výši vybrané částky. Předem děkujeme za spolupráci.


Publikováno 27. 2. 2022 13:29