Drobečková navigace

O ŠKOLE > ZPRÁVY

ZPRÁVY


 

 

Novější 1 3 9 16 24

Vracení techniky

Vážení rodiče,

zapůjčené tablety a další zařízení můžete vracet v pondělí a úterý od 7:40 po celé dopoledne, jindy po telefonické domluvě. Zvoňte na ředitelnu.  


Publikováno dnes v 18:00

Návrat do školy

Vážení rodiče,

v pondělí 30. listopadu se děti vrací do školy. Pod záložkou Základní škola - Rozvrhy a pomůcky najdete nové rozvrhy hodin.

Družina bude rozdělena do čtyř oddělení po ročnících, pátá třída do družiny chodit nebude. Stejně tak nejsme schopni personálně zabezpečit ranní družinu, do které se přihlásily pouze čtyři děti, bohužel každé z jiné třídy.

Organizace výuky: Děti budou do školy přicházet hlavním vchodem, pouze 3. třída vchodem od kostela. V šatnách se budou děti zdržovat jen nezbytně dlouhou dobu. Vstup rodičů do budovy  je až do odvolání zakázán.

Děti budou mít dvě až tři roušky v uzavíratelném sáčku, doporučujeme též ubrousky (aby nepokládaly svačinu na lavici). Do třídy nemusí mít nějak zvlášť teplé oblečení, větráme průběžně naším systémem, který do tříd vhání již předehřátý vzduch.

Ve dnech 21. a 22. prosince bude ředitelské volno. Rodičům, kteří si nebudou moci zajistit hlídání, nabídne pro děti od 1. do 4. třídy hlídání škola, formulář včas zveřejníme.

Vážení rodiče, děkujeme Vám za dosavadní spolupráci a doufáme, že nám školní docházka tentokrát vydrží co nejdéle!


Publikováno včera v 20:03

Zájem o školní družinu po návratu do školy

     Vážení rodiče,

     jelikož se možná již brzy vrátí do školy všechny děti, obracím se na Vás       s prosbou o urychlené vyplnění krátkého formuláře o školní družině.

formulář


Publikováno 16. 11. 2020 20:16

Nástup 1. a 2. třídy

Vážení rodiče,

od středy 18. 11. nastupují do škol první a druhé třídy. Rozvrhy Vám sdělí třídní učitelky, jídelna i odpolední družina budou fungovat, ranní družina nebude. Zjistili jsme, že hodně dětí nemá  objednané obědy, pokud Vám to ráno nedovolí objednávkový systém, kontaktujte přímo jídelnu ve Světicích.

Stále je možné odebírat obědy pro děti v distanční výuce.

Při nástupu do školy musí mít dítě v uzavíratelném sáčku dvě až tři roušky (podle délky pobytu ve škole). Do školy mohou nastoupit pouze děti zcela zdravé, tzn. bez teploty, kašle a jiných příznaků infekčního onemocnění.


Publikováno 15. 11. 2020 20:41

MŠ 16. 11. a 23. 12.

Vážení rodiče,

strava na 16. 11. byla hromadně odhlášena. Pokud Vaše dítě do školky přijde, oznamte do čtvrtka 12. 11. do 8:30 na hlinova@zstehov.cz

Prosíme, abyste v souladu s doporučením vlády ČR dítě umístili do MŠ jen v případě nutné potřeby.

Dolní MŠ bude mít otevřeno od 8:00 do 16:00, LMŠ stejně.

23. 12. budou obě MŠ uzavřeny.


Publikováno 10. 11. 2020 13:20

Obědy MŠ

Vážení rodiče,

od příštího týdne mají děti z obou školek přihlášené obědy,  stravu je tedy třeba včas odhlašovat na: hlinova@zstehov.cz.

Pokud Vaše dítě nebude příští týden v pondělí ve školce, je třeba odhlásit do zítřka do 8:30, případně si můžete jídlo vyzvednout.

Paní Dubová je v současné době v pracovní neschopnosti, takže prosíme odhlašovat opravdu den předem do 8:30, jinak to už nebude možné. Děkuji za pochopení, Šimčíková


Publikováno 5. 11. 2020 11:14

Mateřská škola

Vážení rodiče,

pokud přes víkend nedojde k nějakým dalším nenadálým vládním opatřením, od pondělí 2. 11. budou otevřeny obě MŠ. Z důvodu neradostné epidemické situace Vás prosíme, abyste děti do školky dávali jen na nezbytně dlouhou dobu. Do školky mohou přijít pouze děti zcela zdravé! Do lesní MŠ jen děti s negativním testem (stačí ukázat sms v mobilu, prosím, nezapomeňte si ho první den) nebo děti, které nebyly před prázdninami ve školce. 

Dále Vás prosíme, abyste se při předání dětí zdržovali v šatně jen krátce, používali roušky a dezinfekci. Velice Vám děkujeme za pochopení a zodpovědné chování, a věříme, že se nám s Vaší pomocí podaří udržet obě školky v provozu co nejdéle.

 


Publikováno 30. 10. 2020 10:58

Distanční výuka - další období

Vážení rodiče,

jelikož k otevření škol od 2. 11. nejspíš nedojde (doufejme, že tedy nevybuchne ta atomová elektrárna), máme pro Vás přichystané nějaké změny, a doufáme, že i vylepšení.

Děti budou mít od 2. 11. stanoven pevný rozvrh. Menší děti budou rozděleny do skupin s kratší on-line výukou, pokud by skupina kolidovala např. se sourozencem, oslovte třídní učitelku a požádejte o změnu skupiny, případně mě o zapůjčení dalšího zařízení. 

Bude fungovat doučování a předmět speciálně pedagogické péče, děti osloví příslušní učitelé.

Stačí Vám sledovat kalendář a mail Vašeho dítěte.

Virtuální družina také začne fungovat, ale prosíme o strpení, paní vychovatelky dosud vypomáhaly v mateřské škole a možná bude potřeba jejich pomoc i nadále.

Dále jsme obdrželi nějaké peníze z dotace MŠMT, prosím, napište mi, pokud byste potřebovali zapůjčit nějaké vybavení nebo vyřešit technické problémy, kromě připojení se Vám pokusíme se vším pomoci. Také uvítám Vaše náměty a postřehy, pomůže nám to ke zlepšení. 

S přáním pevného zdraví, Šimčíková


Publikováno 27. 10. 2020 17:41

Mateřská škola od 2. 11. 2020

Vážení rodiče,

v současné době čekáme na výsledky testů personálu z obou MŠ a dětí z LMŠ. Pokud vše dopadne dobře, otevřeme dolní MŠ v pondělí 2. 11. v normálním režimu pro zcela zdravé děti bez omezení. Pokud Vaše dítě do školky nepůjde, nezapomeňte do pátku do 8:30 odhlásit stravu.

LMŠ by měla být otevřená od pondělí 2. 11. v normálním režimu pouze pro děti, které nebyly v MŠ 22. 10. a pro děti s negativním testem v případě, že se nevyskytne další pozitivní test (to by se asi o pár dní posunula karanténa) a děti nebudou vykazovat příznaky onemocnění. Prosím, informujte mne neprodleně o případném pozitivním výsledku do mailu reditelka@zstehov.cz,

Podle výsledků do čtvrtka oslovím rodiče z LMŠ, abychom naopak stravu přihlásili.

Prosím, nezapomeňte, že za tento týden máte nárok na ošetřovné a v případě nepřítomnosti dítěte delší než 14 dnů i na vrácení části školného, o to mne, prosím, požádejte na výše uvedeném mailu.

Přeji Vám i Vašim rodinám hlavně hodně zdraví a děkuji za zodpovědný přístup.  Šimčíková

 


Publikováno 27. 10. 2020 16:57

Uzavření mš v době podzimních prázdnin

Datum konání: 26. 10. 2020 - 30. 10. 2020

Vážení rodiče,

z důvodu zhoršené epidemické situace a zvýšené nemocnosti dětí i personálu se zřizovatel rozhodl uzavřít obě MŠ po dobu podzimních prázdnin od pondělí 26. 10 do pátku 30. 10. V této době proběhne v obou MŠ dezinfekce prostor a hraček. Prosíme Vás, odneste si z MŠ do pátku oblečení, z LMŠ i lůžkoviny. Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás i na děti v pondělí 2. listopadu!

2020-0602-THV Uzavření MŠ.pdf


Publikováno 22. 10. 2020 15:52

Novější 1 3 9 16 24

29. 11. Zina

Zítra: Ondřej

Návštěvnost stránek

120474