Novější 1 3 6 11 16

Plavání a družina

od 6. 2. budou děti z 1. až 4. třídy jezdit na plavání, děti z 5. třídy na bruslení. Kurz bruslení hradí rodiče, na dopravu přispívá obec. Kurz plavání hradí MŠMT a obec, dopravu platí rodiče (je požádáno o příspěvek z grantu MŠMT). V příloze najdete potřeby a informace, děti dnes obdržely formulář čestného prohlášení, který je pro zahájení výcviku nutný, vyplňte jej a pošlete po dětech do školy.

Dále upozorňuji, že podle řádu školní družiny chodí děti ven mezi 13:30 a 15:00. Přizpůsobte tomu, prosíme, vyzvedávání dětí.

Zítra pro nemoc lektorky odpadá ZOO kroužek.

Provozní řád PŠ Na Fialce.doc

Info PŠ pro rodiče ZŠ Fialka.doc

Cílem naší plavecké školy (1).docx

Publikováno včera v 13:55

Skutečný dárek

vánoční sbírka dopadla skvěle, shromáždili jsme celých 7750 Kč! Konečně jsme tedy mohli koupit oslíka s povozem a přidali jsme ještě dvacet kuřátek!

ecertificate-108670.pdf

ecertificate-108673.pdf

Děkujeme vám za vaše skvělé děti, za celoroční vynikající spolupráci a přejeme všem krásné Vánoce a hodně štěstí v roce 2020.

Zaměstnanci ZŠ a MŠ Tehov

Přání vánoce.pdf

Publikováno 19. 12. 2019 12:43

Výměnný bazárek hraček

na návrh našeho akčního školního parlamentu budeme ve středu 18. 12. pořádat Hračkový bazar, kdy kdo bude chtít, přinese do školy hračku, kterou už nechce a může ji vyměnit za jinou, kus za kus. Přinesení hračky je podmíněno souhlasem rodičů.

Publikováno 16. 12. 2019 12:27

Vyučování před Vánoci a sbírka

ve čtvrtek 19. 12. budou všechny třídy v 11:40, pak budou chodit postupně na oběd. V pátek 20. 12. budou končit stejně, jen 2. a 3. třída přijede z divadla později, těmto třídám zašlou pokyny třídní učitelé.

Dále vyhlašujeme předvánoční sbírku "Skutečný dárek", která pomáhá chudým lidem v různých zemích. Opravdu stačí jen drobný příspěvek z kasičky dítěte. V minulých letech se nám podařilo koupit kuřata, stromy, obilí, šicí stroje a podobné užitečné věci, třeba letos poprvé dosáhneme na oslíka či kravičku.

Publikováno 11. 12. 2019 10:18

Prosba

prosíme vás, abyste nezastavovali na a ani v těsné blízkosti přechodu pro chodce. Stání na přechodu je nejen zakázané, ale i velice nebezpečné pro ostatní chodce. Děkujeme za pochopení.

Publikováno 3. 12. 2019 15:55

u kostela byly nalezeny malé klíčky (jako od skříňky). K doptání v ředitelně školy.

Dále upozorňujeme na to, že je hygienou přísně zakázáno nosit do jídelny vlastní pokrmy. Pokud dítěti zapomenete přihlásit oběd, dostane od nás polévku a dejte mu raději velkou svačinu, kterou si sní ve třídě. Děkujeme za pochopení, pokuty při  namátkových kontrolách jsou opravdu citelné.

Publikováno 2. 12. 2019 14:47

Pozvánky na vánoční akce

ADVENTNÍ DÍLNY2019.pdf

rozsvícení 2019.pdf

Publikováno 26. 11. 2019 9:01

Rozsvěcení vánočního stromku II

v předchozím mailu jsem udělala chybu, v neděli je 1. 12.  Omlouvám se a zdravím, Šimčíková

Publikováno 25. 11. 2019 14:32

Rozsvěcení vánočního stromku

v neděli 2. 12. 2019 v 17:00 se bude na návsi rozsvěcet vánoční strom. Prosíme, sdělte do pondělí třídním učitelkám, zda se vaše dítě může zúčastnit a jestli má zájem vystoupit ve vánoční hře (flétnový kroužek bude hrát koledy).

Dále upozorňuji, že v první třídě chovají děti králíčka, kterého si mohou od nich "vypůjčit" i jiné třídy. Pokud je vaše dítě alergik či si z nějakého jiného důvodu nepřejete, aby se dostalo s králíčkem do kontaktu, sdělte to, prosíme, neprodleně taktéž třídním učitelkám.

Publikováno 22. 11. 2019 14:19

Prohlášení ke stávce

vedení školských odborů vyhlásilo na středu 6. 11. 2019 celodenní stávku učitelů. Dle našeho názoru však odbory jasně nepojmenovaly hlavní problémy, s nimiž se ve školství potýkáme. Celé školství je dlouhodobě podfinancované, poměr výdajů k HDP je druhý nejnižší v EU. Legislativa ve školství není správně nastavená a nadměrná administrativa velmi ztěžuje práci pedagogů. Školství se potýká s personální krizí, chybí 6000 učitelů a toto číslo se bude každý rok zvyšovat, neboť silné ročníky postupně odcházejí do důchodu a mladí lidé o práci učitele téměř nejeví zájem.

Zužovat současnou krizi ve školství na otázku poměru nárokové a nenárokové složky platu nepovažujeme za koncepční řešení, navíc když odbory opakovaně léta přistupovaly na kompromisy.

Neztotožňujeme se tedy s cíli vyhlášené stávky, i když vládou navržený růst platů také považujeme za nízký. Platy učitelů jsou jednou z nejopakovanějších frází, se kterou politici vystupují výhradně před volbami. Ve skutečnosti platy učitelů nijak razantně nerostou a jen kopírují vývoj průměrné mzdy v ČR.

Termín vyhlášení stávky po podzimních prázdninách považujeme za nešťastný, navíc když byly prázdniny na mnoha školách rozšířeny dvěma dny ředitelského volna. Takto narychlo vyhlášenou stávku pokládáme za naprosto nepřipravenou.

Z výše uvedených důvodů stávku sice morálně podpoříme, ale stávkovat zatím nebudeme. Ve středu 6. listopadu bude provoz školy v běžném režimu a nedojde k omezení.

Pedagogové a vedení ZŠ

Publikováno 4. 11. 2019 20:08