Drobečková navigace

O ŠKOLE > ZPRÁVY

ZPRÁVY


 

 

Štítky:


Novější 1 3 13 25 37

Plavecký kurz, změny v rozvrhu a vši

Vážení rodiče,

připomínám plavecký kurz od 1. února. Jezdit budou děti od 1. do 4. třídy, v první skupině 3. a 4. třída na plavání a 5. třída na bruslení (odjezd 8:05, návrat cca 10:15), ve druhé skupině 1. a 2. třída (odjezd 9:00, návrat cca 10:45). Každé dítě musí před zahájením plavecké výuky přinést Prohlášení zákonného zástupce, které obdrželo od učitelky. V příloze naleznete pokyny plavecké školy. 

Naše doporučení:

1. Podepište dětem vše, co jde podepsat! Ve víru událostí dítě zapomene, jakou barvu měl jeho ručník. Ušetříte nám spoustu času, který trávíme vyšetřováním, čí jsou to plavky (čepice, boty, brýle, ručník, hřeben, šampon...)

2. Na igelitovou tašku napište fixem TEHOV, u bazénu budou vědět, kam tašku poslat, pokud ji dítě zapomene. 

3. Pro děti s dlouhými a hustými vlasy je docela vhodná koupací čepice, ušetří zdlouhavé fénování. Místo punčocháčů jsou lepší a rychlejší zateplené kalhoty, nedávejte silonky, ty nejdou po plavání téměř vůbec obléknout. Na autobus jdeme svižně necelých pět minut, není třeba děti oblékat jako na vysokohorskou túru.

4. Kurz plavání povinný pro všechny děti na prvním stupni v rozsahu 40 hodin. V tomto školním roce absolvují děti 10 lekcí, za které škola zaplatí 1200 Kč za dítě (dnes nám přišlo oznámení o zdražení). Doprava nebude rozpočítána na zákonné zástupce, podle nového pokynu MŠMT musíme dopravu platit z peněz na pomůcky. Jelikož už nevíme, co z peněz na pomůcky platit dříve a MŠMT nám tyto prostředky nenavýšilo, uvítáme od Vás jakýkoli dobrovolný příspěvek na dopravu na účet školy. Prosíme, abyste děti z kurzu omlouvali jen v neodkladných případech, peníze se při neúčasti škole nevracejí. 

5. Pro uvolnění z kurzu (tzn. že dítě nebude plavat vůbec) je třeba potvrzení od lékaře. 

6. Od pondělka dochází k drobným změnám v rozvrhu hodin, najdete je na stránkách pod záložkou Rozvrhy a pomůcky.

7. Ve škole i dolní MŠ se u dětí objevily vši, prohlédněte dětem vlasy a případně zakročte.

Děkujeme za pochopení a doufáme, že dětem plavání bude líbit.


Publikováno 25. 1. 2023 13:31

Akce školní družiny

Vážení rodiče,

ve středu 25.ledna 2023 se školní družina (všechna oddělení) zúčastní ukázkové lekce cvičení (skoky přes švihadlo, zábavné sportovní hry). S sebou děti budou potřebovat boty na tělocvik a švihadlo. Lekce bude probíhat na obecním úřadě v sále od 13.30 do 14.30 hodin a po tuto dobu nebude možné si vyzvednout děti ze školní družiny. 


Publikováno 23. 1. 2023 8:00

Platby stravného v mateřské škole

Vážení rodiče, 

v souvislosti se zdražením potravin jsme byli nuceni od 1. února 2023 přistoupit ke zvýšení cen za přesnídávky a svačiny v MŠ. Nově bude včetně nápojů stát:

přesnídávka pro děti do 6 let 15 Kč

přesnídávka pro děti 7 let 19 Kč

svačina pro děti do 6 let 14 Kč

svačina pro děti 7 let 15 Kč

Měsíční platby budou tedy následující: Děti do 6 let 1430 Kč, děti 7 let (typicky děti s OŠD) 1540 Kč.

 

 

 


Publikováno 18. 1. 2023 13:44

Změna cen obědů

Vážení rodiče,

od 1. 2. 2023 jídelna Magic Hill zdražuje obědy. Oběd MŠ 36,- Kč, oběd ZŠ 47,- Kč. Jelikož cena bude na horní hranici vyhlášky, budeme pečlivě hlídat kvalitu a velikost porcí (v poslední době úplně spokojení nejsme). Pokud budete mít nějaké připomínky, neváhejte nás kontaktovat, případně psát do jídelny. Stejně tak kontaktujte ředitelku školy, pokud by Vám finanční situace nedovolovala obědy platit. 

 


Publikováno 16. 1. 2023 10:04

Kroužek

Vážení rodiče,

v příloze zasílám nabídku kroužku.2023 cvicení.pdf


Publikováno 16. 1. 2023 9:41

Plavání

Datum konání: 1. 2. 2023

Vážení rodiče,

dne 1. února začínáme plavat. Jezdit budou děti od 1. do 4. třídy, v první skupině 3. a 4. třída, ve druhé skupině 1. a 2. třída, časy oznámíme před zahájením kurzu. Každé dítě musí před zahájením výuky přinést Prohlášení zákonného zástupce, které zítra dětem rozdáme. V příloze naleznete pokyny plavecké školy. K těmto pokynům ještě dodávám:

1. Podepište dětem vše, co jde podepsat! Nespoléhejte na to, že si dítě po plavání bude pamatovat, že mělo bílý ručník se slonem, klidně si vezme spolužákův modrý s pejskem a o bílém bude tvrdit, že není jeho.

2. Na igelitovou tašku napište fixem TEHOV, u bazénu budou vědět, kam tašku poslat, pokud ji dítě zapomene. 

3. Kurz plavání povinný pro všechny děti na prvním stupni v rozsahu 40 hodin. V tomto školním roce absolvují děti 10 lekcí, za které škola zaplatí 1000 Kč za dítě. Doprava bude rozpočítána na zákonné zástupce po skončení kurzu. Prosíme, abyste děti z kurzu omlouvali jen v neodkladných případech, peníze se při neúčasti škole nevracejí.

4. Pro uvolnění z kurzu (tzn. že dítě nebude plavat vůbec) je třeba potvrzení od lékaře. 

 

Info PŠ pro rodiče ZŠ Fialka.doc


Publikováno 11. 1. 2023 12:00

Besídka ve školní družině

Datum konání: 21. 12. 2022

Vážení rodiče,  

rády bychom se s Vámi v tomto roce rozloučily a měly na Vás do nového roku ještě jednu takovou prosbu. Školní družina se chce v příštím roce zúčastnit soutěže "Mise za záchranu planety", kterou pořádá organizace Spinning Guide, jež organizuje pro školy projekty na "Vlčím Halíři", kterých jsme se v minulém roce už také účastnili. V rámci projektu "Mise za záchranu planety", bychom vás poprosily, abyste už během svátků začali střádat víčka od PET lahví a po novém roce nám je začali nosit do školy. Děkujeme.  

Dále bychom Vás chtěly informovat, že ve středu 21.12. 2022 bude v ŠD probíhat družinová besídka. Budeme si v družině pouštět koledy, vánoční pohádky, hrát různé hry, rozbalíme dárečky a také proběhne soutěž o nejoriginálnější vánoční ponožky. S vločkami, sobíky, nadkolenky, podkolenky, to je jedno! 

Přejeme příjemné prožití vánočních svátků a těšíme se na Vás a vaše děti v nadcházejícím novém roce 2023. 

Vaše družinářky ze ZŠ Tehov


Publikováno 20. 12. 2022 9:21

Vánoční charita II

Vážení rodiče,

zasílám zprávu ještě jednou, zapomněla jsem zaškrtnout štítky, takže mail některým z Vás nedorazil.

Letos nebudeme pořádat přímo sbírku, ale chtěli bychom Vás poprosit, zda byste zpříjemnili Vánoce našim ukrajinským dětem, třeba drobným dárkem. Některé rodiny jsou zde úplné, ale ve škole máme čtyři děti, které přijely do Čech s maminkou. Těmto dětem platíme obědy a školní potřeby z našeho transparentního účtu, kam jsme zatím poslaly peníze my - učitelky a naši známí. Pokud byste chtěli přispět i Vy, číslo tohoto účtu je 8218825001/5500. Pokud se sejde dostatek peněz, koupíme maminkám dárkové karty do supermarketu. 

Velice děkujeme za Vaši vstřícnost a spolupráci, přejeme Vám krásné Vánoce a hodně zdraví a štěstí v novém roce.


Publikováno 19. 12. 2022 8:51

Vánoční charita

Vážení rodiče,

letos nebudeme pořádat přímo sbírku, ale chtěli bychom Vás poprosit, zda byste zpříjemnili Vánoce našim ukrajinským dětem, třeba drobným dárkem. Některé rodiny jsou zde úplné, ale ve škole máme čtyři děti, které přijely do Čech s maminkou. Těmto dětem platíme obědy a školní potřeby z našeho transparentního účtu, kam jsme zatím poslaly peníze my - učitelky a naši známí. Pokud byste chtěli přispět i Vy, číslo tohoto účtu je 8218825001/5500. Pokud se sejde dostatek peněz, koupíme maminkám dárkové karty do supermarketu. 

Velice děkujeme za Vaši vstřícnost a spolupráci, přejeme Vám krásné Vánoce a hodně zdraví a štěstí v novém roce.


Publikováno 16. 12. 2022 9:49

Školská rada

Vážení rodiče,

na podzim jste si zvolili své zástupce ve školské radě, kde kromě dvou zástupců Vás, rodičů, jsou i dva zástupci z obce a dva z pedagogického sboru naší školy. Posláním školské rady je kromě schvalování dokumentů především další rozvoj školy, proto byla zřízena e-mailová  adresa skolska.rada@zstehov.cz. kam můžete zasílat vaše náměty a připomínky. Budeme rádi, když tuto možnost budete využívat!


Publikováno 6. 12. 2022 23:07

Novější 1 3 13 25 37

8. 2. Milada

Zítra: Apolena

Návštěvnost stránek

167540