O ŠKOLE > ZPRÁVY > Plavání

Plavání

mezi dětmi se v poslední době rozmohlo, že se jim "nechce" plavat, že na ně u bazénu někdo křičí apod.

U bazénu jsou celou dobu přítomné učitelky, pokud by se někdo k dětem nehezky choval, určitě by si toho všimly a zakročily. Občas nějaká lektorka zvýší hlas, ale je to dáno tím, že stojí to u bazénu, kde je padesát skotačících  dětí. Nikdo děti k ničemu nenutí a výuka probíhá formou hry.

Výuka plavání je povinná součást tělesné výchovy, platí ji škola z peněz na pomůcky. V loňském roce jsme z těchto peněz uhradili téměř všechny pracovní sešity, které rodiče v jiných školách běžně platí. Plavání jednoho dítěte stojí školu 1000 Kč, platí se zálohově deset lekcí a za děti, které neplavou, nám plavecká škola nic nevrátí.

Pro poslední plavání a pro příští školní rok zavedeme následující opatření: Pokud bude dítě natolik nastydlé, že nemůže plavat, bude zůstávat doma a nebude s námi jezdit k bazénu. Děti tam musí bosky procházet přes sprchy, což je pro nastydlé dítě také nevhodné. Pokud nebude dítě plavat z jiného důvodu, bude mít řádnou písemnou omluvenku od rodičů, pro osvobození z plavání lékařské potvrzení. Pokud dítě bez lékařského potvrzení dítě zamešká více než polovinu lekcí, budeme požadovat úhradu kurzovného po rodičích, jelikož je to pro školu nemalá finanční zátěž a za zbytečně vyhozené peníze jsme mohli dětem koupit pomůcky. Děkujeme za pochopení.

29. 3. Taťána

Zítra: Arnošt