O ŠKOLE > ZPRÁVY > Informace pro rodiny uprchlíků z Ukrajiny

Informace pro rodiny uprchlíků z Ukrajiny

pokud máte doma či poblíž ukrajinské rodiny s dětmi, předejte jim, prosíme, následující informace:

Hledáme ukrajinsky hovořící ženy pro práci v adaptační dětské skupině, kterou zřizujeme při Obecním úřadu Tehov pro děti uprchlíků.

• Alespoň základní znalost češtiny nebo angličtiny výhodou.
  • Zkušenost s prací s dětmi vítána.

Současně vyzýváme rodiče dětí z řad uprchlíků, aby v případě zájmu o umístění v dětské skupině kontaktovali paní Holcákovou na tel. +420 608 277 857 (hovoří česky, ukrajinsky, rusky i anglicky).

Aktuálně nabídka platí pouze pro děti uprchlíků ubytovaných v obcích Tehov, Světice a Klokočná.

Předběžné informace o dětské skupině

Místo: prostory obecního úřadu (knihovna + učebna)

Čas: Pondělí - Čtvrtek od 8 do 13h

Program bude uzpůsoben možnostem a potřebám dětí, věkovému složení skupiny a bude zahrnovat školní vyučování, základy českého jazyka, výtvarné, hudební a pohybové činnosti a hry.

Strava bude zajištěna.

Činnost skupiny bude zahájena dle personálních možností a zájmu pravděpodobně v průběhu příštího nebo následujícího týdne.

Skupinu zřizujeme v první fázi pro děti s povinnou předškolní a školní docházkou (cca 5 - 15 let), podle zájmu dětí v předškolním věku se pokusíme rozšířit péči i o mladší děti.

Шукаємо україномовних жінок для роботи в адаптаційній дитячій групі, яку створюємо при Техівському міському управлінні для дітей-біженців. Принаймні базове знання чеської чи англійської мови є перевагою. Досвід роботи з дітьми вітається.

У той же час ми заохочуємо батьків дітей-біженців зв’язуватися з пані Голцаковою за номером +420 608 277 857, якщо вона зацікавлена ​​в розміщенні в дитячій групі (вона володіє чеською, українською, російською та англійською мовами).

Наразі пропозиція діє лише для дітей біженців, які проживають у селах Техов, Свєтіце та Клокочна.

Попередня інформація про місцезнаходження групи:

приміщення міського офісу (бібліотека + клас).

Час проведення: понеділок - четвер з 8:00 до 13:00.

Програма буде адаптована до можливостей і потреб дітей, вікового складу групи та включатиме шкільне навчання, основи чеської мови, мистецтво, музику, рухові заходи та ігри.

Харчування буде забезпечено.

Діяльність групи розпочнеться відповідно до особистих можливостей та інтересів, ймовірно, протягом наступного тижня.

На першому етапі ми створюємо групу для дітей з обов'язковим відвідуванням дошкільних та шкільних закладів (5 - 15 років), і намагатимемося розширити турботу про дітей молодшого віку відповідно до інтересів дітей дошкільного віку

28. 3. Soňa

Zítra: Taťána